Názov firmy (generátor názvov SK a CZ firiem)

NÁZOV FIRMY DOMÉNY ORSR ORČR POUŽITÉ FILTRE
BESTAT, s.r.o. Overiť Záznam Záznam vseobecne + komunikacia
CHINER, s.r.o. Overiť Záznam Záznam stravovanie + vseobecne
SCHEDAN, s.r.o. Overiť Záznam Záznam vyroba + auto moto doprava
COOKETG, s.r.o. Overiť Záznam Záznam stravovanie + consulting
PRODUR, s.r.o. Overiť Záznam Záznam vyroba + komunikacia

Generuj názvy Ako to funguje

Najnovšie články z Veľryby

Generátor názvov firiem pre startupy

Vyskúšajte nový generátor názvov spoločností od Veľryby!

Keď WallStreetJournal pred pár rokmi skúmal, prečo v posledných rokoch narastá počet startupov s naozaj čudnými a často zábavnými názvami, prišiel na to, že hlavným dôvodom je zrejme jednoduchší branding a odlíšenie sa od konkurencie. Pred 20 rokmi málokto zakladal spoločnosti s názvami ako Google, Yahoo, Flickr, Twitter, či Foursquare. Seriózne spoločnosti sa volali General Electric, Slovenské vodárne a kanalizácie, či Slovenská p...


Kde a ako nájsť bezplatné fotografie pre váš web

Webová stránka bez fotografií vyzerá nudne a fádne. V dnešnej dobe HD obrázkov si čisto textová stránka, hoci aj s vynikajúcim obsahom, len ťažko nájde fanúšika hneď na prvý pohľad.

Iste, ideálne by bolo zobrať kvalitný fotoaparát a nafotiť si vlastné fotky, nie každý má však na to vybavenie, schopnosti a trpezlivosť. Potom je tu možnosť, že si vhodný obrázok vygúglite a stiahnete odniekiaľ z webu, no takmer isto ste práve porušili autorský zákon a prípadné konsekvencie vás môžu neskôr mrzi...


Modefi :: kúpte si bicykel podľa vlastného návrhu

Modefi je koncept vychádzajúci z myšlienky, že síce ľudia využívajú bicykel na rovnaký účel, nie však rovnakým spôsobom. Každému človeku vyhovuje iný typ bicykla, každý má o bicykli svoje predstavy, tak prečo si ho nenavrhnúť sám a potom si ho už len kúpiť?

Bicykle Modefi využívajú uhlíkový kompozit a 3D tlač, čím pre užívateľa výrazne rastú možnosti ako sa dostať k bicyklu, ktorý vyhovovať najlepšie jeho požiadavkám.

Autorkami nápadu sú 3 dizajnérky z Georgia Institute of Technology Nicol...


Konkurencia vo vývoji autonómnych áut sa priostruje, sú tu prvé súdne spory v oblasti duševného vlastníctva

Už se perou, už se perou - kričala babka v legendárnej komédii Slunce, seno a pár facek. A niečo podobné sa deje medzi gigantami zo Silicon Valley, Googlom (resp. jeho materskou organizáciou Alphabet) a Uberom.

Keď Uber minulý rok kupoval startup Otto, bolo to tak najmä kvôli jeho LiDAR senzoru (Light Detection and Ranging senzor je laserová technológia, ktorá skenuje okolie a zisťuje vzdialenosť a polohu objektov). Alphabet však tvrdí, že sa jedná o ten istý senzor, ktorý vyvýja Waymo, Alph...


Embark :: autonómne autá? Nie, rovno autonómne kamióny

<div class="grav-youtube">
<iframe src="
https://www.youtube.com/embed/dIbf17-KRDM?disablekb=1&vq=medium" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
</div>

Tak ako sa Uber a Google rozhodli, že v budúcnosti už nebudeme potrebovať taxikárov, Embark tvrdo a aj úspešne pracuje na tom, aby sme o pár rokov už nepotrebovali ani šoférov náklaďákov. Pred pár dňami firma vyšla z prísne stráženého režimu a médiám a verejnosti ukázala, ako by to podľa nej mohlo vyzerať.


Najnezmyselnejšie schopnosti pani Alexy, virtuálnej asistentky z Amazon Echa

Keď pred pár rokmi prišiel Amazon na trh s Echom, tvárilo sa to celé ako dobre vyzerajúci inteligentný reproduktor. Tak ako v iPhone sedí osobná asistentka Siri, do Echa sa posadila pani Alexa (Alexa.com je aj market intelligence portál, ktorý Amazon kúpil už dávnejšie, takže voľba tohto mena dáva zmysel) a robila to isté ako Siri.

Od tej doby sa však veci poriadne pohli, Amazon platformu otvoril pre developerov a nové aplikácie pre Echo a Alexu (tzv. Alexa skills) začali pribúdať ako huby...


Airbnb kupuje Tilt

Tridsaťmiliardový ubytovací kolos Airbnb (skratka z airbed and breakfast, čiže nafukovačka a raňajky) kupuje Tilt za 12 mil. USD.

Tilt bol jednou z prvých firiem špecializujúcich sa na tzv. social funding, kde jednotlivci môžu získať peniaze od ďalších jednotlivcov na akýkoľvek akceptovateľný účel (napríklad organizácia podujatia, koncertu, divadelného predstavenia, financovanie štúdia, charitatívne účely, a podobne).

Cena, za ktorú Airbnb Tilt akvizuje je pomerne nízka, Airbnb si však ch...


àplat :: ako priniesť veci na párty nepoškodené

Povedzme, že ste predechádzajúcu noc strávili výrobou torty pre vaše 8-ročné dieťa.

Síce ste vôbec nespali, no po 13 hodinách vypekania, miešania krému, spájania a vrstvenia poschodí, orezávania do požadovaného tvaru, farbenia a vaľkania marcipánu, obliepania a pokrývania, tvarovania figúrok, vykrajovania očí, uší, zubov a nechtov je z toho konečne tá pravá nindžakorytnačka, hoci nunčaky trochu ovisli, ale nevadí.

Povedzme tiež, že vám nadránom nevypadol prúd (čiže chladnička chladí), že...


Polievkáreň :: budete potrebovať len lyžicu

Kým u nás v stravovaní stále ešte vládnu najmä meníčkové reštaurácie, v ktorých máte nejaký ten vývar a šnicel za 4€, v zahraničí stále častejšie narazíte aj na špecializované reštaurácie či bistrá.

Jedlo v nich ani nemusí byť drahšie ako v štandardnej slovenskej táckarni, zaujímavé však je, že sa špecializujú len na určitý druh jedla, potravinu alebo spôsob prípravy. Takýto prístup špecializovanej reštaurácii ponúka konkurenčnú výhodu, jedlá dokáže pripravovať rýchlo a aj lacno, keďže nakup...


Google penalty a Veľryba


Google z času na čas spenalizuje asi každý web na Internete. Môžu za to rôzne aktualizácie tohto najvýznamnejšieho a najvplyvnejšieho vyhľadávača na svete. Zábavné je, že Google dáva týmto zmenám algoritmov často veľmi zaujímavé názvy, napríklad:

Dokonca aj stránky, ktoré nijako neporušujú pravidlá sa môžu ocitnúť v nemilosti a klesnúť vo výsle...