Zbytočné míňanie vody nie je len ekonomický problém, keďže za stočné treba platiť. Zbytočne minutá voda má aj sociálny a ekologický dopad.

Kým v oblastiach s nedostatkom (Afrika, Blízky východ) platí doslova, že voda je nad zlato a treba ňou šetriť z existenciálnych dôvodov, v prímorských krajinách (Bulharsko, Grécko) zasa napríklad treba minimalizovať odpadovú vodu z ekologických dôvodov, keďže nakoniec aj tak všetok odpad skončí v mori, v ktorom sa ale bežne kúpu solventní turisti a ťaží sa z neho kvalitná BIO exportná morská soľ (o tisíckach člnov a lodí, z ktorých motorov všetky mazivá aj tak skončia v lagúne, z ktorej sa voda na soľ čerpá, asi radšej pomlčíme, zrejme všetky bežia na zdravotne absolútne nezávadnú BIO naftu a BIO vazelínu).

Našťastie, podobným spôsobom uvažujú už aj niektorí výrobcovia sanity a snažia sa "aspoň" vyriešiť otázku, načo treba treba zbytočne minúť dvakrát viac vody, ako je potrebné.

WC od Caromy v tomto prípade úspešne kombinuje umývadielko a nádobu splachovača. Namiesto dopúšťania čistej pitnej vody do rezervoára WC po spláchnutí, ako je u nás bežné, je tento záchod integrovaný s umývadielkom, z ktorého voda po umytí rúk stečie do rezervoára a takto šikovne sa zrecykluje.